Зволожувачі для апарату ШВЛ
Зволожувач для апарату ШВЛ
Особливості використання обладнання
При проведенні штучної вентиляції легень пацієнт повинен отримувати зволожену кисневу суміш. Наскільки правильно буде збалансований і насичений водними парами склад, залежить стан хворого, підтримка і відновлення функцій системи дихання. Необхідність насичення кисневої суміші водяними парами обумовлена фізіологічними особливостями природного процесу дихання. У звичайних умовах слизова оболонка дихальних шляхів нагріває і насичує вологою повітря, яке вдихає людина. При цьому сама слизова охолоджується і висушується, при видиху вона вбирає вологу і тепло. Організм підтримує баланс температури і вологості повітря, що надходить природним шляхом в легені.
З порушенням дихальної функції органи не здатні регулювати баланс, і подавана киснева суміш висушує слизову, що викликає кашель, першіння в горлі та інші симптоми. Щоб уникнути неприємних відчуттів при підключенні вентилятора легких, застосовують зволожувач для апарату ШВЛ. Насичена вологою дихальна система забезпечує безпеку апаратної вентиляції легенів і прискорює процес одужання.
Застосування обладнання
Недостатнє зволоження подаваної кисневої суміші при штучній вентиляції легенів веде до втрати тепла та вологи, що негативно впливає на організм і може призвести до летального результату.
При штучній вентиляції легенів підтримання необхідних параметрів кисневої суміші за рахунок зволоження вирішує наступні завдання:
- знижує ризик розвитку легеневої інфекції;
- підвищує захисні функції системи респіраторного тракту;
- скорочує реабілітаційний період, сприяє відновленню дихальної системи.
Основні характеристики зволожувача для приладів штучної вентиляції легенів, які необхідно враховувати при виборі моделі:
- об'єм пристрою;
- наявність функції нагріву;
- швидкість підігріву води;
- параметри режимів;
- тип підтримки дихання;
- наявність датчиків температурного режиму і запобігання утворення конденсату.


Провідні виробники пропонують універсальні моделі, які поєднуються з різними типами систем для підтримки дихання.