Електрохірургічні апарати - це найбільш поширений вид обладнання в операційній. Для безпечного застосування коагуляційних технологій при догляді за пацієнтами необхідно базове розуміння роботи цих апаратів.

Коагуляція - одна з найбільш часто використовуваних енергетичних систем в лапароскопічної хірургії. Хірургічна бригада повинна добре розбиратись в принципах електрохірургії і її впливу на тканини, щоб уникнути ускладнень.

Найчастіше ускладнення при коагуляції - опіки від нещільно прилягаючого нейтрального електрода. Однак, при правильному застосуванні коагуляція безпечна і ефективна.

Основні заходи безпеки для запобігання ускладнень після коагуляції:

  1. Уважно огляньте ізоляцію.
  2. Використовуйте мінімально можливу настройку потужності.
  3. Використовуйте короткочасну переривчасту активацію.
  4. Не активувати в розімкнутому ланцюгу.
  5. Не активуйте пристрій в безпосередній близькості або при прямому контакті з іншим інструментом.
  6. При необхідності використовуйте біполярну коагуляцію.
  7. Використовуйте доступні технології (генератор відгуку тканини, активний моніторинг електродів), щоб уникнути проблем з порушенням ізоляції.

Щоб звести до мінімуму ризики порушення ізоляції, в даний час існують системи активного контролю електродів. Також можливий вибір іншого способу проведення коагуляції. Ультразвукова технологія є альтернативою електрогірургіческім апаратів.

Наприклад Скальпель Harmonic - ультразвуковий хірургічний інструмент для розрізання і коагуляції тканини. Два ріжучих механізму скальпеля Harmonic відрізняються від тих, які спостерігаються при електрохірургії або лазерної хірургії. Перший механізм - кавітаційна різання і дроблення. Коли кінчик леза вібрує, він викликає великі перехідні зміни тиску, що викликає випаровування клітинної води при низькій температурі, розриваючи клітини, що призводить до дуже точному розрізання і розсічення.

Знання принципів проведення коагуляції забезпечить безпеку пацієнта. При використанні того чи іншого методу необхідно пам'ятати про переваги і недоліки різних форм електрохірургії. При необхідності слід використовувати нові технології з більш ефективними гемостатичними властивостями.