Стерилізація обладнання - це процес, який вбиває всі типи мікробів, включаючи спори бактерій з високою стійкістю.

Ендоскоп - це довга, тонка і гнучка трубка, на одному кінці якої знаходиться лампа і камера. Зображення тканин тіла передається на екрані монітора.

Надзвичайно важливим аспектом в роботі з ендоскопом залишається стерилізація інструменту. Це окрема велика тема, яка потребує особливої ​​уваги.

Існує кілька етапів очищення ендоскопа.

Початковий етап очищення відбувається в процедурній кімнаті, коли вступна трубка витягується з пацієнта і протирається марлевою серветкою, просоченою дезінфікуючим засобом, а внутрішні канали для повітря, всмоктування і води промиваються водою. Цей початковий етап очищення видаляє більшу частину органічного забруднення і, ймовірно, видаляє і вбиває не менше 99% будь-яких мікробів на ендоскопі.

На другому етапі ендоскоп транспортується в пластиковому контейнері в приміщення для обробки. Керуючі клапани видаляються, ендоскоп і всі частини (клапани) занурюються в глибоку раковину з дезинфікуючим і миючим розчином. Ендоскоп слід очистити протягом 30 хвилин після виходу з процедурного кабінету і не дати йому висохнути. Органічні тканини і мікроби набагато важче видалити і вбити після того, як вони висохнуть, ніж коли вони вологі. Миючий розчин являє собою концентрат поверхнево-активної речовини (миючого засобу) і дезинфікуючего засібу.

На третьому етапі, розібрані клапани слід зігнути і злегка змочити дезинфікуючим миючим розчином для чищення, зовнішню поверхню ендоскопа слід протерти м'якою тканиною, просоченою розчином для чищення. Біопсійний або робочий канал ендоскопа слід залити розчином для чищення і кілька разів почистити по всій довжині щільно прилягаючою щіткою. Це протирання і чистка щіткою всіх частин ендоскопа миючим розчином повинно тривати близько 5,0 хв, що дозволяє дезінфікуючій засобу вбити безліч будь-яких мікробів.

Метою використання миючого дезінфікуючого розчину на кожному етапі очищення є видалення органічних забруднень (кров, слизові, фекальні маси) і зниження кількості мікробів на ендоскопі перед заключним етапом дезінфекції або стерилізації, а також для захисту техніки і навколишнього середовища від бризок промивної води, що містить потенційно заразні мікроби.

Компанія Провідіан Медікал пропонує широкий асортимент ендоскопів в каталозі своєї продукції. Ви можете ознайомитись з усіма товарами компанії на сайті. Для додаткової консультації звертайтеся до наших менеджерів.