Коагуляція це неінвазивний метод проведення операцій. Завдяки високим показникам безпеки і швидкого відновлення пацієнтів електрогірургія займає лідируюче місце серед методів проведення операцій.

Для безпечної експлуатації всіх інструментів для коагуляції необхідно знати основні принципи роботи з ними.

Апарат для коагуляції складається з генератора, а також наконечників (може бути з одним або декількома електродами). Управління пристроєм здійснюється за допомогою перемикача на наконечнику або ножного перемикача.

Існує два основних види пристроїв для коагуляції.

У біполярної коагуляції функції активного і нейтрального електродів виконують два наконечника щипців. Тканина, затиснута щипцями, включається в електричний ланцюг. Оскільки функцію повернення виконує один кінець щипців, нейтральний електрод на тілі пацієнта не потрібен. Біполярна коагуляція працює незалежно від середовища, в якому вона використовується, що дозволяє коагуляцію в рідкому середовищі - велика перевага при коагуляції у вологому полі. Біполярна коагуляція використовує низьку напругу, тому вимагає менше енергії. Завдяки тому, що цей метод має обмежену здатність коагулювати області з великими кровотечами, він більше призначений для тих процедур, де тканини можна легко захопити з обох сторін щипцевого електродом.

У монополярної коагуляції активний електрод поміщається на місце проведення операції. Нейтральний електрод (також відомий як «диспергуюча прокладка») накладається на тіло пацієнта. Струм йде через тіло, замикаючи ланцюг від активного електрода до нейтрального електроду. Це необхідно для безпечного відведення струму від пацієнта. Монополярна коагуляція використовується найчастіше через її універсальності і ефективності.

Сучасні апарати коагуляції мають вбудовані засоби безпеки, що запобігають опікам, що провокуються поганим контактом пацієнта з нейтральним електродом при використанні монополярной коагуляції.

Таким чином, нейтральний електрод в медичних пристроях необхідний для створення замкнутого електричного кола, що дозволяє убезпечити пацієнта від опіків.

Коагуляція повинна виконуватися тільки ліцензованим лікарем, який має спеціальну підготовку в цій області і навчанням електрохірургічним методам і технікам, необхідним для запобігання травм. Для отримання більш докладної інформації про коагуляції і лінійки продуктів Провідіан Медікал, подивіться наші товари.