Є кілька способів отримати підтримку апарату ШВЛ. Так існують:

  • маски для штучної вентиляції легень;
  • механічна вентиляція легень;
  • ручні мішки для реанімації;
  • трахеостомія.

Апарати ШВЛ з маскою для обличчя є неінвазивними, у той час як механічні апарати ШВЛ та трахеостомія інвазивні та працюють через трубки, які лікар вставляє через отвір у шиї, що веде до трахеї або дихального горла. Медичні працівники називають цю процедуру інтубацією.

Деяким може бути достатньо штучної вентиляції легень через лицьову маску, щоб стабілізувати їхній стан. Людям, якім фізично важко дихати самостійно, може знадобитися сильніше втручання.

Нижче ми розглянемо кожен тип штучної вентиляції легень та принцип їхньої роботи.

  1. Маска для штучної вентиляції легень.

Маска для штучної вентиляції легень – це неінвазивний метод підтримки дихання людини та рівня кисню. Пацієнт надягає маску на рот і ніс і повітря вдується в його дихальні шляхи та легені.

Люди з COVID-19 можуть використовувати апарат маску штучної вентиляції легень, якщо у них утруднене дихання або недостатній рівень кисню.

  1. Механічна вентиляція легень

Механічна вентиляція легенів – це апарат, який повністю бере на себе процес дихання. Лікарі використовують його, коли людина не може дихати самостійно.

Механічна вентиляція легень працює через трубку в горлі людини, доставляючи повітря в легені та забираючи вуглекислий газ.

Апарат ШВЛ регулює тиск, вологість, об'єм та температуру повітря залежно від засобів управління, встановлених лікарем або респіраторним терапевтом. Це дозволяє медичним працівникам контролювати дихання людини та рівень кисню.

  1. Пакети для ручної реанімації

Пакети для ручної реанімації – це обладнання, яке дозволяє людям керувати потоком повітря в апараті ШВЛ руками. Ці пристрої складаються з порожнього мішка, який необхідно стискати, щоб доставляти повітря у легені.

Це тимчасове рішення для людини, якій необхідна штучна вентиляція легень, але з якихось причин вона не може отримати допомогу у даний момент. Наприклад, при відключенні електрики людина може використовувати пакет з ручним реанімаційним апаратом, очікуючи на відновлення подачі електроенергії.

  1. Штучна вентиляція при трахеостомії

Трахеостомія – це процедура, при якій лікар створює отвір у дихальному горлі та вставляє трубку, яка дозволяє повітрю входити та виходити. Це дозволяє людині дихати, не використовуючи носа чи рота.

Люди, які перенесли трахеостомію, також можуть отримати підтримку апарату штучної вентиляції легень через отвір. Таким чином, не потрібно вводити апарат штучної вентиляції легень через рот, лікарі вставляють його прямо в дихальне горло.

Варто пам'ятати, що незалежно від виду ШВЛ, людині потрібен час на реабілітацію після їх використання.

Ви можете придбати апарати штучної вентиляції легень у компанії Провідіан медікал.