Апарати ШВЛ для новонароджених
Апарат ШВЛ для новонароджених
особливості приладів
При розробці реанімаційного обладнання виробники враховували особливості фізіологічного розвитку дітей і оснастили апарат штучної вентиляції легенів для новонароджених можливостями більше, ніж агрегати для дорослих пацієнтів. Така високотехнологічна програмна система оснащена двома процесорами і безліччю функцій.
Примусова вентиляція легень малюкам проводиться при:
- черепно-мозкових травмах;
- шоковому стані, зупинці дихання;
- асфіксії при народженні;
- при порушеннях розвитку легенів;
- гострої дихальної недостатності;
- набряк легенів.
Використовують пристрій для підтримки життєвих функцій у недоношених діток і зниження навантаження при диханні. Температуру, склад і вологість кисневої суміші прилад контролює в автоматичному режимі.
Принцип роботи обладнання
Високочастотний апарат ШВЛ для новонароджених і дорослих пацієнтів працює за одним принципом. Суміш з кисню та стисненого повітря подається в потрібному обсязі в легені і розподіляється по організму, витісняючи вуглекислий газ. При штучної вентиляції в налаштуваннях приладу лікар задає параметри кисневої суміші, частоту і тривалість вдиху, в інших випадках підтримується звичайне дихання дитини. Апарат підключається на період, поки у малюка не відновиться самостійне дихання.
Спосіб підключення апарату залежить від стану хворого:
- неінвазивний - через маску;
- інвазивний - повітря надходить через трахеостому або за допомогою спеціальної трубки.
Залежно від моделі приладу, суміш заданої температури і вологості може подаватися з будь-якого джерела:
- центральній кисневої системи;
- компресора;
- наповненого киснем балона;
- генератора.
Для зручності медперсоналу виробники передбачили можливість суміщення агрегату з усіма системами подачі кисню.
Класифікація обладнання
Купити ШВЛ для новонароджених можна внутрішнього або зовнішнього дії, також існують електростимулятори дихання.
Прилади створені з урахуванням потреб медперсоналу, що дозволяє надавати допомогу діткам в лікувальних установах і за їх межами. У стінах клініки переважно використовують стаціонарні установки. Мобільні апарати необхідні в каретах швидкої допомоги та інших «польових» умов, коли лікар виїжджає на терміновий виклик і життя малюка знаходиться в небезпеці.
Всі моделі прості і зручні в управлінні, на дисплеї відображаються параметри роботи дихальної системи.
Критерії вибору приладу
При виборі апарату штучного дихання для малюків необхідно враховувати наявність режимів роботи, якість монітора і датчиків апарату. У базовий комплект входять всі необхідні елементи. Мобільні прилади мають вбудованим акумулятором, що дозволяє використовувати їх без підключення до електромережі. Ціна на апарат ШВЛ для новонароджених залежить від виробника, функціональності, комплектації.